Bilmed Networking - E-Ticaret
  • Public
  • Organized by Murat Erdör
  • Tuesday 16 April, 07:00 PM

Yomi Kastro, Türkiye'de e-ticaretin geçmişinden, günümüzdeki dinamiklerinden ve teknolojinin kaldıracıyla bizi gelecekte nasıl gelişmelerin beklediğinden bahsedecek.
Ücret
Kişi başı 30 TL (Aidat borcu olmayan BİLMED üyelerine Ücretsiz)
Ödeme Yeri
Hesap Adı: Bilkent Üniversitesi Mezunlar DerneğiIBAN: TR29 0013 4000 0116 6534 7000 01
Yomi Kastro Hakkında
Yomi Kastro, Inveon ve Inventures’ın kurucusu ve CEO’sudur. İlk yazılımını programladığı 11 yaşından bu yana kendini bilişim teknolojilerine ve internet girişimlerine adamıştır.
2006 yılında kurduğu Inveon, kurumsal şirketlere web tabanlı yazılım çözümleri ve e-ticaret altyapıları geliştirmektedir. Aynı zamanda, ileri teknoloji gerektiren internet girişimlerini hayata geçiren Inveon, 2017 yılında Deloitte tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji firmaları arasında gösterilmiş ve Fast50 ödülünü kazanmıştır.
Kastro, 2009 yılında internet girişimlerine teknoloji, yatırım ve iş geliştirme desteği veren Inventures’ı kurmuş ve aralarında 1V1Y, Trendyol, Ideasoft, Evtiko, Blesh, Scorp, Tazemasa, myGini, Supplementler ve Bulucak.com’un da olduğu 17’nin üzerinde öncü internet girişimine yatırımcı ve/veya yönetim kurulu üyesi olarak dahil olmuştur.
Dünyanın en saygın iş dünyası ve girişimcilik derneği JCI tarafından, Türkiye’de, “2009 Yılının En Başarılı Girişimcisi” seçilen Kastro’nun internet teknolojileri, yapay zeka ve yazılım mühendisliği alanında yazdığı makaleler uluslararası akademik dergilerde yayımlanmıştır.
Lisans ve yüksek lisans eğitimini aldığı Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden yüksek onur derecesi ile mezun olan Yomi Kastro, Harvard Business School’da “Private Equity and Venture Capital” programını tamamlamıştır.
Yomi Kastro, kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın yönetim kurulu üyesidir. BÜMED aracılığıyla Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine gönüllü mentorluk yapan Kastro, kişisel zamanlarında touring stili motosikletlerle yeni ülkeleri keşfetmeyi, zeka oyunlarıyla uğraşmayı ve New Age müzik dinlemeyi tercih etmektedir. https://www.yomikastro.com/
Bilmed Networking Etkinlikleri Hakkında
Bilkent Mezunlar Derneği olarak her ay yaptığımız Bilmed Networking seminerlerinden konusunda uzman bir konuşmacı güncel bir konu hakkında bizleri bilgilendiriyor. Yeni bilgiler edinmek ve yeni insanlarla tanışmayı amaçladığımız gibi Bilkent Üniversitesi mezunları arasındaki arkadaşlığı ve işbirliğini de kuvvetlendirmek istiyoruz. Bu etkinlik sadece Bilkent mezunlarına açık bir etkinlilk değildir, isteyen herkes katılabilir.
Ulaşım
Şişhane metrosu İstiklal Caddesi çıkışından meydana çıktıktan sonra 5 dakika yürüme mesafesinde.

Informations

Tuesday 16 April, 07:00 PM

till Tuesday 16 April 09:00 PM

Map

map
The Circle Space Tomtom Mahallesi Tercüman Çıkmazı İstanbul TR

Menu

Close