Alpine Dweller

Müzikteki konumunu „aralarda bir yerde“ olarak tanımlayan Alpine Dweller, Steiermark ve Yukarı Avusturya Eyaletlerinden gelen üç gençten oluşuyor. Topluluk, müzikte bağdaşmaz denenleri bağdaştırarak halk müziği öğelerini özgün kentsoylu şarkılarla, uzak diyarların folk müziğini popla buluşturmayı başarıyor. Joana Karácsonyi, Flora Geißelbrecht ve Matthias Schinnerl,  insanı alıp rüya alemine götüren melankolik ezgiler ve gitar, ukulele, ağız tamburası, çello, viyola, arp ve perküsyondan oluşan geniş bir çalgı dağarcığı eşliğinde birbirinden etkileyici “sınır boyu gezintiler” sunuyor dinleyenlere - üstelik, o büyük ve bir o kadar da kırılgan duyguya dokunuyor olmanın ürkek heyecanıyla.


Eine Band, die ihre musikalische Verortung „irgendwo dazwischen“ gefunden hat. In der Musik des jungen steirisch-oberösterreichischen Dreiergespanns Alpine Dweller verbindet sich das scheinbar Unverbindbare, Einflüsse aus dem Volksmusikalischen mit dem anspruchsvollen urbanen Liedermachertum, der Folk ferner Regionen mit dem Pop. Joana Karácsonyi, Flora Geißelbrecht und Matthias Schinnerl zelebrieren mit ihrem breiten Instrumentarium bestehend aus Gitarre, Ukulele, Maultrommel, Cello, Viola, Harfe und Percussion das musikalische Grenzgängertum auf eine herzzerreißend schöne Art. Mit Melodien melancholischer Note, die die Zuhörenden träumen lassen, und einer aufgeregten Zurückhaltung, die das große Gefühl und zugleich auch etwas ungemein Zerbrechliches entfalten.

Informations

Tuesday 16 April, 07:30 PM

till Tuesday 16 April 09:00 PM

Map

map
Austrian Cultural Forum Istanbul Köybaşı Caddesi No:44 Yeniköy Mahallesi TR
Austrian+Cultural+Forum+Istanbul

Austrian Cultural Forum Istanbul

  • Event's organizer

50 yılı aksin süredir faaliyet gösteren Istanbul Avusturya Kültür Ofisi, hareketli bir geçmişi paylasan iki ülke arasındaki kültür alışverişine destek vermektedir. Osmanlı sultani II. Abdülhamit tarafından Kayser I. Franz Josef`e hediye edilen Yeniköy’deki mekân ve bahçesi, günümüzde çağdaş sanatçılar için boğaza nazır bir buluşma noktası görevi görmektedir. *** Seit über 50 Jahren steht das Österreichische Kulturforum Istanbul für einen regen Austausch...

More events in Yeniköy Mahallesi

Menu

Close